Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Evidence skutečných majitelů v životě účetních, auditorů a daňových poradců

Garance 18.10.2021, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:58:27

Na webináři se dozvíte informace o evidenci skutečných majitelů. Zjistíte, z jakého důvodu musí účetní, auditoři a daňový poradci kontrolovat zápisy v evidenci skutečných majitelů svých klientů. Dozvíte se, jak do evidence skutečných majitelů přistupovat, kdo má být zapsán jako skutečný majitel a jak řešit nesrovnalosti v evidenci skutečných majitelů.

Kapitoly videa

Obsah webináře:

1. Obecně o evidenci skutečných majitelů a jak určit skutečného majitele.
2. Plnění povinností vyplývajících z AML zákona pro daňové poradce / účetní / auditory ve vztahu k evidenci skutečných majitelů.

Lektor

Ing. Pavel Říha

Je účetním a daňovým poradcem. Primárně spolupracuje se společností AV-AUDITING, spol. s r. o., ale zabývá se i vlastním daňovým a účetním poradenstvím.

Dlouhodobě se věnuje problematice AML zákona (opatřeních proti legalizaci výnosů z trestné činnosti a financování terorismu) a evidence skutečných majitelů. V této oblasti radí povinným osobám (především daňovým poradcům, auditorům či účetním). V souvislosti s novým zákonem o evidenci skutečných majitelů poskytuje poradenství nejenom povinným osobám dle AML zákona, ale i evidujícím osobám.

Provádí školení hlavně pro daňové poradce na téma boje proti legalizaci výnosů z trestné činnosti. Publikuje články na témata spojená s AML problematikou, elektronizací daňové správy a další.

Je aktivně činný v sekcích Odborného kolegia Komory daňových poradců České republiky, konkrétně v sekci pro profesní otázky, sekci pro informační technologie a sekci správa daní a poplatků. Daňovým poradcem je od roku 2011.

Soubory ke stažení

ESM.pdf 0.19 MB
e-mailem
odkaztisknout
Normální Velké Obří

záložkyPoznámka

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
Živnostník - Daně a účetnictví | Živnostník - Komplet

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle