Nepřístupný dokument, nutné přihlášení
Input:

Ukázka obsahu:

Transpoziční novela zákoníku práce

Garance 6.10.2022, , Zdroj: Verlag Dashöfer, Délka videa: 01:36:04

Návrh tzv. transpoziční novely zákoníku práce byl zaslán do vnějšího připomínkového řízení. Jde zatím o pracovní návrh, který může doznat změn. V současné době ještě není známé datum účinnosti novely, pravděpodobně to nebude dříve než v polovině roku 2023. Cílem semináře je základní seznámení s připravovanými změnami. Účastníci se dozví, v jakých oblastech úpravy pracovněprávních vztahů se budou muset připravit na změny.

Kapitoly videa

Obsah webináře:

  • Informace o obsahu pracovního poměru. Nové body, o kterých budou muset být noví zaměstnanci informováni. Možnost využití elektronické formy.
  • Zásadní v úpravě dohod o pracích konaných mimo pracovní poměr: rozvrhování pracovní doby, dovolená, doby odpočinku, překážky v práci.
  • Odměňování zaměstnanců pracujících na základě dohod.
  • Žádost zaměstnance o kratší pracovní dobu, jinou vhodnou úpravu pracovní doby, nebo nově i o možnost pracovat na dálku. Povinnost zaměstnavatele odůvodnit odpověď.
  • Podrobnější úprava práce na dálku, povinnost poskytovat paušální náhradu nákladů vznikajících zaměstnanci při výkonu práce na dálku (z domova).
  • Nové možnosti elektronického doručování písemností.

Cílová skupina webináře:

personalisté, manažeři lidských zdrojů, specialisté v oblasti práce a mezd nebo bezpečnosti práce, vedoucí zaměstnanci. Soukromý i veřejný sektor.

Lektor

JUDr. Jaroslav Stránský

JUDr. Jaroslav Stránský

Jaroslav Stránský je odborníkem na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení.

Po absolvování Právnické fakulty Masarykovy univerzity pracoval na právním oddělení Českomoravské konfederace odborových svazů. V současné době působí na Katedře pracovního práva a sociálního zabezpečení na Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně.

Věnuje se přednáškové, lektorské a poradenské činnosti v oblasti pracovního práva a personalistiky. Zaměřuje se rovněž na problematiku kolektivního vyjednávání a sociálního dialogu, včetně sociálního dialogu na úrovni Evropské unie.

Publikuje v odborném tisku a je autorem řady publikací v oblasti pracovního práva, včetně komentářů k zákoníku práce.

Soubory ke stažení

Pripravovana_transpozicni_novela.pdf 0.84 MB
e-mailem
odkaztisknout
Normální Velké Obří

záložkyPoznámka

Přístup k tomuto dokumentu mají jen předplatitelé modulů:
Živnostník - Daně a účetnictví | Živnostník - Komplet

 

Máte dostupný modul:
%usermoduletitle